هنرکده نیوشا
هیچ محصولی در سبدخرید نیست.

طرز استفاده از قالب های سیلیکونی(مولد _ مالد) سه بعدی

قالب های سه بعدی معمولا دارای یک یا دونقطه ی برش زده شده هستن پس لطفا وقتی کار دستتون میرسه فکر نکنید قالب پاره به شما فروخته شده!
این برش ها برای سهولت در خارج کردن نمونه از داخل قالب و سالم خارج کردنه کار می باشد. اگر از مواد روان مثل پودر سنگ هنری معطر و انواع رزین ها و ..استفاده میکنید لازمه که بعد از ریختن مواد، دور کار کش بسته بشود. اصولا برش در قالب برای سالم خارج کردنه کارهاست و اگر شما از موادی که شکنندگی و حساسیت بالا دارند مثل شمع یا فوندانت استفاده میکنید میتونید در قالب هایی که در بعضی قسمت ها گیر دارند خودتون برش ایجاد کنید .نگرانه خراب شدنه قالب نباشید.اگر از نقاط حساس برش ایجاد نکنید هیچ مشکلی پیش نمیاد
مثلا در این عکس ارتفاع قالب حدود۱۵سانت می باشد.

قالب سیلیکونی سه بعدی | مولد | مالد

هیچ راهی واسه سالم خارج کردنه کار (هرماده ای که استفاده کردید حتی سخت ترین نوع مواد که رزین هاهستند)وجود نداره مگر اینکه یک برش در پشت کار وجود داشته باشه که هنگام ریختن مواد برای اینکه مواد از لای برش به بیرون رخنه نکنه ،دور کار یک یا دوعدد کش بسته میشه و بعد از خشک شدن مواد، کش رو باز کرده و از قسمت برش خورده، کار را خارج کرد.
دقت کنید این برش ها از جای مناسب هنگام تولید قالب ها ایجاد شده ولی اگر قالبی دست شما رسید که برش نداشت ولی مواد شما سالم از داخل قالب خارج نمیشد و نیاز به برش داشت ،برش باید از جایی بزنید که کمترین اثر ممکن رو روی کار ایجاد کنه .مثلا اگر کار یک مدل فرشته بود، برش از روی صورت فرشته نباید رد بشه و قاعدتا باید در پشت کار باشد.اکثر کارهای سه بعدی در قالب هاشون یک یا دونقطه ی برش وجود داره و ما تصمیم داریم ابتدا با دادن آگاهی و آموزش به شما دوستان،کم کم این مدل کارهای سه بعدی و فوق العاده شیک و کاربردی رو نیز به هنرکده نیوشا اضافه کنیم . شما نیز قبل از خرید اطلاع پیدا کنید که آیا کار از نوع برش خورده هست یا خیر ،تا با تحویل گرفتنه سفارشتون مکدر نشید که چرا قالب پاره دستتون رسیده است. امیدوارم این آموزش هم مفید بوده باشد.

هنرکده نیوشا:

آدرس وب سایت: https://nioshamold.ir

آدرس اینستاگرام: https://www.instagram.com/honarkadehniosha

دیدگاه‌های نوشته