هنرکده نیوشا

آموزش کالیگرافی

 • آموزش کالیگرافی

  آموزش کالیگرافی

  کالیگرافی یک واژه ی یونانی است و با ترکیب بندی حروف به صورت آزادانه که خروجی کار تصویر زیبایی به دست آید و زیبایی بصری خاصی داشته باشد کالیگرافی میگویند.

  شما میتوانید با یادگیری نحوه نوشتاری حروف آنها را کنار هم و با سلیقه ی خود قرار دهید و در آخر با استفاده از تکنیک های سایه زنی به کار خود جلوه بیشتری بدهید.

  نقاشی خط | کالیگرافی | آموزش کالیگرافی | خطاطی

  در طول آموزش کالیگرافی به سبک خود دست پیدا میکنید و میتوانید آن را به یک حرفه تبدیل کنید .میتوانید لوگو یا آرم طراحی کنید و یا تابلوهای اسم منحصر به فرد بسازید.

  برای شروع هنر کالیگرافی به هیچ پیش زمینه ای نیاز ندارید.این هنر زیبا سبک های مختلفی دارد که پرطرفدارترین آنها سبک سنتی و سبک کلاسیک میباشد.

  انواع ابزارها

  برای طراحی کالیگرافی و خلق یک اثر متفاوت میتوانید از ابزارهای مختلفی استفاده کنید که شامل موارد زیر میشود:

  ماژیک های مخصوص کالیگرافی نوک پهنی دارند و برای ایجاد ضخامت در نوشتار و ایجاد نوشته ایی جذاب بسیار موثر هستند . ماژیک یک ابزار قابل دسترس است و کارکردن با آن آسان و راحت میباشد.

  کالیگرافی | آموزش کالیگرافی | خطاطی

  قلم های مختلف نیز میتوانند آثار زیبایی را خلق کنند . قلمو های سرتخت برای تابلوهای بزرگ و اکثرا روی بوم کار میشوند و از قلم نی برای تمرین های ابتدایی و یادگیری نوشتار حروف استفاده میشود همچنین برای تابلوهای سایز کوچکتر و طراحی روی مقوا هم مناسب میباشد.

  نحوه یادگیری

  در آموزش مبتدی کالیگرافی اول از همه یادمیگیرید که هر کدام از حروف را به صورت جداگانه با چند روش و شکل مختلف طراحی کنید که هرکدام سبک خاصی داشته باشند.

   

  آموزش کالیگرافی را میتوانید روی بوم به راحتی انجام دهید چون بوم قیمت مناسبی دارد و جلوه ی زیبایی به کار شما میدهد.این کار روی بیس های مختلف از جمله چوب ، مقواهای گرم بالا و دیوارکوبهای سفالی نیز قابل انجام میباشد.

  کالیگرافی | کالیگرافی روی بوم | آموزش کالیگرافی

  کالیگرافی برجسته

  کالیگرافی برجسته نمای خاص و زنده ای به تابلو میدهد و کار را پخته تر نشان میدهد . بعد از تمام شدن نوشتار هر خط میتوانید با زغال یا مدادهای طراحی یا رنگ اکرولیک رقیق شده تناژ سایه را به ترتیب تیرگی به روشنی زیر خط طراحی شده بزنید که این کار باعث سه بعدی شدن تابلو میشود.

  بازار کار کالیگرافی

  با برگزاری نمایشگاه های فردی و گروهی میتوانید کار خودرا به معرض نمایش بگذارید و قدمی در راستای برندسازی و ساخت روش منحصر به فرد خود بردارید . همچنین شما میتوانید بعد از اتمام آموزش بازار کار خودرا در کشورهای اطراف پیداکنید و آثار هنری خودرا به راحتی صادر کنید که به این شکل بر ارزش کار شما روز به روز افزوده میشود.

  در صورت حرفه ایی شدن و یافتن سبک مخصوص خود در این هنر میتوانید در راستای آموزش و پذیرفتن هنرجویان مبتدی نیز فعالیت داشته باشید.

  این پست رو دوست داشتید؟! به دوستان خود مار را معرفی کنید

  به اشتراک گذاری در واتساپ
  به اشتراک گذاری در تلگرام
  نیوشا کریمی
  نیوشا کریمی

  نویسنده ارشد هنرکده نیوشا

  دوره جامع آموزش ساخت قالب های سیلیکونی و ساخت لوازم تزئینی با پودر سنگ هنری ترک

  بعد از گذراندن این دوره می توانید انواع لوازم تزئینی بسیار  زیبا را بسازید( مانند جا کلیدی ، دیوارکوب، تابلو های دکوراتیو، انواع استند، انواع گیفت و غیره…)

   میتوانید در خانه یک کسب و کار پرسود با هزینه اولیه بسیار پایین راه اندازی نمایید.(بعد از مدتی میتوانید کارگاه خود را راه اندازی نمایید)

  بعد از گذراندن این دوره میتوانید انواع اکسسوریها  را بسازید  که بسیار پر کاربرد و  پرفروش بوده
  بعد از گذراندن این دوره میتوانید انواع قالب های دو بعدی و سه بعدی را در هر اندازی بسازید.برای خرید قالب و مولدهای سیلیکونی به دسته قالب و مولدهای سیلیکونی مراجعه نمایید.
   برای کسانی که از شغل خود راضی نیستند و یا کسب و کاری ندارند. دوره جامع هنرکده نیوشا یک فرصت فوق العاده برای آنها فراهم می کند که چندین حرفه و هنر را یاد بگیرند و از آن کسب درآمد کنند.

  چه امتیازی به این مقاله میدهید؟

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  دیدگاه‌های نوشته