هنرکده نیوشا

آموزش ساخت دو نوع استند تولد

 • آموزش ساخت دو نوع استند تولد

  استند تولد

  استند تولد برای نمایش سن فرد در جشن تولدها استفاده می‌شود. معمولا استند تولد بر اساس علایق و یا خصوصیات فرد تهیه و تزئین وچینش می‌شود. در این آموزش روش درست کردن و ساخت استند هندوانه‌ای و استند طبیعت به صورت کامل و همراه باتصویر یاد داده شده است.

  روش درست کردن مدل‌های مختلف استند تولد تقریبا شبیه هم است. یعنی اگر درست کردن یک مدل را به خوبی بیاموزید می‌توانید با ایده‌پردازی و تزئین‌های مختلف مدل‌های متنوعی و زیبایی از آن را درست کنید. در اینجا روش درست کردن استند سه بعدی یا مکعبی و استند تو خالی یاد داده شده است. در انتهای این نوشته نیز مدل‌های مختلف و جذابی از استند‌های تولد قرار دارد.

  ۱- روش درست کردن استند تولد هندوانه‌ای

  این مدل استند تولد را می‌توانید با تزئین‌های مختلف برای هر نوع تم تولد درست کنید. ما تصمیم داریم این استند را برای تم تولد هندوانه‌ای تزئین کنیم.
  برای درست کردن این استند به مقوای ضخیم (مثل کارتن لوازم خانگی)، چسب نواری، کاغذ رنگی، کاتر و قیچی نیاز دارید.

  ۱- عدد مورد نظر خود را با طرح دلخواه روی مقوا بکشید و دورتا دور آن را با کاتر یا قیچی ببرید. از این الگو دو عدد درست کنید.

   

  استند تولد | استند اسم
  الگوی اولیه کار

  ۲- اکنون باید برای سه بعدی کردن استند، مکعب‌های کوچک درست کنید. مکعب‌ها را مثل تصویر زیر به قسمت‌های مختلف یکی از عدد‌ها بچسبانید. سپس روی مکعب‌ها را چسب زده و عدد دوم را روی آن‌ها قرار بدهید. 

  ۳- حالا برای ساخت دیواره‌ها باید نوار‌هایی با عرضی به اندازه ارتفاع بین عدد‌ها درست کنید. نوار‌های مقوایی را دورتا دور استند تولد قرار دهید و با دقت چسب بزنید تا ثابت شوند.

  استند تولد | استند اسم زوج
  ساخت سه بعدی طرح

  ۴- دور تا دور استند را چسب زده و با کاغذ رنگی صورتی روی آن را بپوشانید تا دیواره‌ها به خوبی چسبیده شوند و مقوا کاملا پوشیده شود.

  ۵- روی همه سطح مقوا کاغذ رنگی صورتی بچسبانید تا کاملا یک دست بشود. قبل از اینکه قسمت بالای استند را کاغذ بچسبانید باید روبان (یا هر نوع نخ دیگر مثل نخ کناف) را به آن وصل کرده تا بتوانید آن را آویزان کنید. بعد روی سطح استند را با کاغذ بپوشانید.

  استند تولد | استند اسم | استند زوج
  ساخت سه بعدی طرح

  ۶- وقتی همه سطح استند را با یک لایه کاغذ پوشاندید باید آن را تزئین کنید. برای این کار به چهار رنگ کاغذ با رنگ‌های سفید، سبز، صورتی و سیاه نیاز دارید.کاغذ‌های صورتی، سفید و سبز را به صورت نوار‌هایی با عرض ۵ الی ۷ سانتی متر در آورید. از یک سمت عرض نوار تا ۱ سانتی متر مانده به سمت دیگر آن، نوار را رشته رشته کنید. توجه کنید که در این مدل استند به نوار‌های صورتی بیشتر از دیگر رنگ‌ها نیاز دارید.

  استند تولد | استند اسم زوج
  ساخت سه بعدی طرح

  ۷- مثل تصویر زیر از ابتدای استند نوار‌ها را روی آن بچسبانید. روی قسمت برش نخورده نوار چسب بزنید و آن را روی استند تولد بچسبانید. نوار بعدی را نیز چسب زده و طوری روی استند بچسبانید که انتهای قسمت ساده در ابتدای نوار ردیف قبلی باشد.

  ساخت سه بعدی طرح

  ۸- حالا با کاغذ سیاه، دانه‌هایی مثل تخم هندوانه درست کنید و روی کاغذ‌های صورتی بچسبانید. در نهایت این استند زیبا به دست می‌آید که می‌توانید از آن برای تم تولد هندوانه‌ای استفاده کنید.

  استند تولد | استند نوزاد
  طرح نهایی

  قبل از دیدن آموزش ساخت نوع دوم استند تولد ،از شما دوستان عزیز تقاظ میکنم ویدیویی زیر که شامل چندین نوع استند تولد و استند اسم  می باشد که با استفاده از پودر سنگ ترک و قالب و مولدهای سیلیکونی ساخته شده است را ببینید.

  نمایش ویدیو درباره استند اسم تارا

  ۲- روش درست کردن استند تولد طبیعت

  این مدل استند برای دوستداران طبیعت طراحی شده است که می‌تواند یه جشن با طراوت و به یاد ماندنی به آن‌ها هدیه کند. برای درست کردن استند تولد طبیعت به مقوای ضخیم، برگ‌های مصنوعی، توری پلاستیکی، قیچی و چسب نیاز دارید.

  ۱- ابتدا روی مقوای ضخیم الگوی اعدادی که می‌خواهید آن‌ها را به استند تبدیل کنید را کشیده و دورتا دور آن را ببرید.
  ۲- در این مدل باید برای اعداد دیواره درست کنید. به همین منظور نوار‌های مقوایی درست کنید که عرض آن‌ها بین ۵ الی ۱۰ سانتی متر باشد.
  ۳- حالا مثل روش قبلی نوار‌ها را دورتا دور استند بچسبانید. بعد با کاغذ رنگی قسمت دیواره‌ها و پشت آن را کاملا بپوشانید

  ساخت طرح اولیه

  ۴- اکنون می‌خواهیم داخل استند را با برگ‌های مصنوعی پر کنیم. اگر از برگ‌های صفحه‌ای استفاده می‌کنید تنها کافی است که با اندازه عرض داخل استند آن‌ها را ببرید و مرتب بین دیواره‌ها بچسبانید. اگر برگ‌های از هم جدا دارید می‌توانید ابتدا آن‌ها را روی توری‌های پلاستیکی بچسبانید یا با نخ به هم وصل کنید، سپس آن‌ها را روی استند بچسبانید.

  جاگذاری برگها

  اکنون استند تولد زیبای طبیعت شما آماده است.

  این پست رو دوست داشتید؟! به دوستان خود ما را معرفی کنید.

  به اشتراک گذاری در واتساپ
  به اشتراک گذاری در تلگرام
  نیوشا کریمی
  نیوشا کریمی

  نویسنده ارشد هنرکده نیوشا

  چه امتیازی به این مقاله میدهید؟

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۶ رای
  دیدگاه‌های نوشته